Table Tennis Moscow Liga Pro 10/16 22:30 Vladimir Safonov v Viktor Ivanov 7-11
E-Sports CS:GO - ESL - Match 1 10/16 22:10 Luminosity Luminosity v INTZ INTZ 0-1
Table Tennis Moscow Liga Pro 10/16 22:00 Alexey Yanshaev v Evgeny Shishko 4-11
Tennis Challenger Calgary 10/16 21:55 Harrison Scott v Borna Gojo 0-6,1-6
Tennis Challenger Calgary MD 10/16 21:45 Diez/Galarneau v Ilkel/Ortega-Olmedo 6-1,3-6,10-8
Tennis ITF Women Florence WD 10/16 21:35 Elbaba/McAdoo v Gumulya/Veselinovic 6-2,1-6,0-1
Table Tennis Moscow Liga Pro 10/16 21:30 Oleg Popov v Vladimir Safonov 7-10
E-Sports CS:GO - ESL - Match 1 10/16 21:15 ex-Space Soldiers v FaZe FaZe View
Table Tennis Moscow Liga Pro 10/16 20:52 Ivan Talamanov v Pavel Perov 8-11
Tennis ITF Women Florence WD 10/16 20:39 Halbauer/Uzcategui v Kukharchuk/Perper 3-6,4-6
E-Sports CS:GO - ESL - Match 1 10/16 20:35 Natus Vincere Natus Vincere v Ninjas In Pyjamas Ninjas In Pyjamas 1-0
Table Tennis Moscow Liga Pro 10/16 20:29 Vasily Dedov v Aleksandr Zhelubenkov 7-11
Basketball Portugal Cup 10/16 20:23 Olivais Futebol Clube Olivais Futebol Clube v Sangalhos Sangalhos 45-70
Tennis ITF Brazil F5 MD 10/16 20:20 Figlia/Reami Da Cunha v Cerundolo/Comesana 5-7,4-6
Tennis ITF USA F28 MD 10/16 20:15 Arconada/Kelly v Fruttero/Schneider 3-6,6-3,6-10
Tennis ITF Women Sharm El Sheikh WD 10/16 20:10 Petrovicka/Sebestova v S'vskaia/Vikhrianova 3-6,6-7
Tennis ITF USA F28 10/16 20:05 Juan C M Aguilar v Lucas Poullain 6-4,0-4,6-2
Tennis ITF Women Florence WD 10/16 20:00 Harrison/Vozniak v Danilina/Eikeri 5-7,0-6
Tennis ITF Brazil F5 MD 10/16 20:00 Dutra Da Silva/Russi v Bertoldo/Gessner 6-3,6-1
Snooker English Open 2018 10/16 20:00 Barry Hawkins Barry Hawkins v Peter Lines Peter Lines 4-0
E-Sports CS:GO - ESL - Match 1 10/16 20:00 Astralis Astralis v G2 Esports G2 Esports 1-0
Tennis Challenger Calgary 10/16 19:45 John-Patrick Smith v Tom Fawcett 7-6,7-6
Squash Channel VAS Championship 10/16 19:40 Tom Richards Tom Richards v Borja Golan Borja Golan 11-5
Squash Channel VAS Championship 10/16 19:30 Declan James Declan James v Adrian Waller Adrian Waller 3-2
Futsal Portugal - Premier League: Round 17 10/16 19:30 Sporting CP Sporting CP v CD Burinhosa CD Burinhosa 7-1
Handball Iceland Úrvalsdeild Women 10/16 19:30 Valur Women Valur Women v UMF Selfoss Women 24-19
Handball Iceland Úrvalsdeild Women 10/16 19:30 HK Kopavogs Women HK Kopavogs Women v Fram Reykjavik Women 19-29
E-Sports CS:GO - ESL - Match 1 10/16 19:25 FaZe FaZe v ex-Space Soldiers View
E-Sports CS:GO - ESL - Match 1 10/16 19:20 Ninjas In Pyjamas Ninjas In Pyjamas v Natus Vincere Natus Vincere 0-1
Tennis Challenger Calgary 10/16 19:20 Alejandro Gonzalez v Casper Ruud 6-3,5-7,6-7
Volleyball Italy Regional Division Women 10/16 19:15 Societa Plurisportiva Baita Women v Go Fitness Hub Cinisello Women 25-17
Tennis ITF Italy F32 MD 10/16 19:07 Frinzi/Tirante v Borsos/Nagy 2-3
Tennis ATP Antwerp 10/16 19:05 Gael Monfils v Ruben Bemelmans 6-0,6-3
Volleyball 16/10 Matches Women 10/16 19:03 Dunav U19 Women v Beograd U19 Women 11-23
Volleyball 16/10 Matches Women 10/16 19:03 Blok Aut U19 Women v Partizan U19 Women 14-23
Table Tennis Moscow Liga Pro 10/16 19:00 Aleksei Horkov v Ivan Talamanov 3-7
Tennis WTA Luxembourg 10/16 19:00 Dayana Yastremska v Varvara Lepchenko 6-2,6-7,7-6
Soccer Panama Reserve League 10/16 19:00 Tauro Reserves Tauro Reserves v Santa Gema Reserves Santa Gema Reserves 2-1
Snooker English Open 2018 10/16 19:00 Jimmy Robertson Jimmy Robertson v Michael Holt Michael Holt 4-1
Futsal Spain Primera División: Round 4 10/16 19:00 Levante Dominicos Levante Dominicos v FC Barcelona FC Barcelona 2-3
Basketball Euroleague 10/16 19:00 Gran Canaria Gran Canaria v Barcelona Barcelona 87-86
Soccer Scotland Reserve Cup 10/16 18:58 Livingston Reserves v Berwick Reserves 3-0
Soccer England Isthmian Cup 10/16 18:50 Corinthian Casuals Corinthian Casuals v Croydon Athletic 5-0
Soccer Northern Ireland County Antrim Shield 10/16 18:48 Ballymena Utd Ballymena Utd v HW Welders HW Welders 5-0
Soccer England Southern League Cup 10/16 18:47 Met Police Met Police v Hendon Hendon 1-0
Soccer England Isthmian Division One South 10/16 18:46 Chipstead Chipstead v Egham Egham 5-0
Soccer England Southern League Cup 10/16 18:45 Alvechurch Alvechurch v Stratford Town Stratford Town 2-4
Tennis ITF USA F28 MD 10/16 18:45 Craig/Zhu v Gerritsen/Seemann 6-7,3-6
Tennis ATP Stockholm 10/16 18:45 Alex De Minaur v Philipp Kohlschreiber 6-7,7-6,1-6
Soccer International Match 10/16 18:45 Denmark Denmark v Austria Austria 2-0
Soccer International Match 10/16 18:45 Belgium Belgium v Holland Holland 1-1
Soccer International Match 10/16 18:45 Sweden Sweden v Slovakia Slovakia 1-1
Soccer England Northern Premier League 10/16 18:45 Scarborough Athletic Scarborough Athletic v Buxton Buxton 4-0
Soccer England Northern Premier League 10/16 18:45 Workington Workington v Whitby Whitby 1-2
Soccer England Northern Premier League 10/16 18:45 Mickleover Sports Mickleover Sports v Matlock Town Matlock Town 0-0
Soccer England Northern Premier League 10/16 18:45 Hyde Utd Hyde Utd v South Shields South Shields 4-1
Soccer England Northern Premier League 10/16 18:45 Hednesford Hednesford v Lancaster City Lancaster City 0-1
Soccer England Northern Premier League 10/16 18:45 Grantham Grantham v Nantwich Town Nantwich Town 2-3
Soccer England Northern Premier League 10/16 18:45 Farsley Farsley v Bamber Bridge Bamber Bridge 3-2
Soccer England Southern Premier League Central 10/16 18:45 St Ives Town St Ives Town v Biggleswade Town Biggleswade Town 0-1
Soccer England Southern Premier League Central 10/16 18:45 Tamworth Tamworth v Kettering Kettering 0-0
Soccer England Southern Premier League Central 10/16 18:45 Royston Town Royston Town v St Neots Town St Neots Town 5-0
Soccer England Southern Premier League Central 10/16 18:45 Redditch Redditch v Rushall Olympic Rushall Olympic 2-1
Soccer England Southern Premier League Central 10/16 18:45 Needham Market Needham Market v Lowestoft Town Lowestoft Town 1-0
Soccer England Southern Premier League Central 10/16 18:45 Leiston Leiston v Kings Lynn Town Kings Lynn Town 1-5
Soccer England Southern Premier League Central 10/16 18:45 Barwell Barwell v Banbury Banbury 2-1
Soccer England Isthmian Premier Division 10/16 18:45 Enfield Town Enfield Town v Brightlingsea Regent Brightlingsea Regent 0-0
Soccer England Southern Premier League South 10/16 18:45 Wimborne Town Wimborne Town v Frome Town Frome Town 3-2
Soccer England Southern Premier League South 10/16 18:45 Swindon Supermarine Swindon Supermarine v Farnborough Farnborough 4-2
Soccer England Southern Premier League South 10/16 18:45 Gosport Borough Gosport Borough v Poole Town Poole Town 3-2
Soccer England Southern Premier League South 10/16 18:45 Walton Casuals Walton Casuals v Staines Town Staines Town 3-1
Soccer England Southern Premier League South 10/16 18:45 Tiverton Town Tiverton Town v Weymouth Weymouth 1-2
Soccer England Southern Premier League South 10/16 18:45 Salisbury FC Salisbury FC v Merthyr Town Merthyr Town 2-0
Soccer England Southern Premier League South 10/16 18:45 Dorchester Dorchester v Taunton Town Taunton Town 1-2
Soccer England Southern Premier League South 10/16 18:45 Beaconsfield Beaconsfield v Chesham Chesham 7-0
Soccer UEFA Nations League 10/16 18:45 France France v Germany Germany 2-1
Soccer UEFA Nations League 10/16 18:45 Norway Norway v Bulgaria Bulgaria 1-0
Soccer UEFA Nations League 10/16 18:45 Slovenia Slovenia v Cyprus Cyprus 1-1
Soccer UEFA Nations League 10/16 18:45 Ukraine Ukraine v Czech Republic Czech Republic 1-0
Soccer UEFA Nations League 10/16 18:45 Rep of Ireland Rep of Ireland v Wales Wales 0-1
Soccer UEFA Nations League 10/16 18:45 Latvia Latvia v Georgia Georgia 0-3
Soccer UEFA Nations League 10/16 18:45 Gibraltar Gibraltar v Liechtenstein Liechtenstein 2-1
Soccer England Isthmian Premier Division 10/16 18:45 Bognor Regis Town Bognor Regis Town v Folkestone Invicta Folkestone Invicta 2-4
Soccer England Isthmian Premier Division 10/16 18:45 AFC Hornchurch AFC Hornchurch v Lewes Lewes 1-5
Soccer England EFL Trophy 10/16 18:45 Bury Bury v Leicester U21 Leicester U21 2-1
Soccer England EFL Trophy 10/16 18:45 Port Vale Port Vale v Middlesbrough U21 Middlesbrough U21 2-0
Soccer Wales Premier League 10/16 18:45 Connah's Quay Connah's Quay v Cefn Druids Cefn Druids 3-1
Tennis WTA Moscow 10/16 18:40 Daria Gavrilova v Vitalia Diatchenko 7-6,7-5
Soccer England Northern League Division One 10/16 18:39 Cleethorpes Town Cleethorpes Town v Brighouse Town Brighouse Town 1-1
E-Sports CS:GO - ESL - Match 1 10/16 18:32 AGO AGO v BIG BIG View
Soccer Brazilian Matches 10/16 18:31 Atletico Goianiense U19 Atletico Goianiense U19 v Aparecidense U19 Aparecidense U19 3-1
Table Tennis Moscow Liga Pro 10/16 18:30 Pavel Perov v Vasily Dedov 3-4
Tennis ITF Women Florence 10/16 18:30 Manon Arcangioli v Kayla Day 3-6,3-6
Volleyball Slovenia Cup Women 10/16 18:30 Calcit Kamnik II Women Calcit Kamnik II Women v Kema Puconci Women 3-1
Volleyball Slovenia Cup Women 10/16 18:30 Aliansa Women Aliansa Women v ATK Grosuplje Women ATK Grosuplje Women 3-0
Basketball Basketball Champions League 10/16 18:30 Virtus Bologna Virtus Bologna v Telenet Oostende Telenet Oostende 89-60
Ice Hockey France Ligue Magnus 10/16 18:30 Anglet Anglet v HC Amiens Somme HC Amiens Somme 1-2
Ice Hockey France Ligue Magnus 10/16 18:30 Angers Angers v Nice Nice 1-0
Ice Hockey France Ligue Magnus 10/16 18:30 Lyon Lyon v Mulhouse Mulhouse 4-1
Futsal Italy Serie A: Round 3 10/16 18:30 Latina Calcio A 5 Latina Calcio A 5 v Acqua & Sapone Acqua & Sapone 0-5