Soccer Israel Liga Bet South 12' Beitar Petah Tikva 0-0 Hapoel Nahlat Yehuda
Soccer Russia Premier Reserve League 14' FC Ufa Reserves [16] FC Ufa Reserves 0-0 Rubin Kazan Reserves [11] Rubin Kazan Reserves
Soccer Russia Premier Reserve League 14' Lokomotiv Moscow Reserves [12] Lokomotiv Moscow Reserves 0-0 Rostov Reserves [4] Rostov Reserves
Soccer AFC U19 Championships 16' Iraq U19 Iraq U19 0-0 Thailand U19 Thailand U19
Soccer AFC U19 Championships 16' Vietnam U19 Vietnam U19 0-0 Jordan U19 Jordan U19
Soccer Australia A-League 20' Adelaide United [1] Adelaide United 0-0 Sydney FC [8] Sydney FC
Soccer Indonesia Liga 1 U19 45' Persebaya Surabaya U19 1-0 Persela Lamongan U19
Soccer Indonesia Liga 1 45' Mitra Kukar [15] Mitra Kukar 0-1 Bhayangkara FC [5] Bhayangkara FC
Soccer Indonesia Liga 1 45' +2 Pusamania Borneo [7] Pusamania Borneo 1-1 PSM Makassar [2] PSM Makassar
Soccer Indonesia Liga 1 U19 47' +2 PSIS Semarang U19 0-1 PSMS Medan U19
Soccer Russia Premier Reserve League 56' Anzhi Makhachkala Reserves [14] Anzhi Makhachkala Reserves 0-1 CSKA Moscow Reserves [1] CSKA Moscow Reserves
Soccer Indonesia Liga 1 U19 58' Perseru Serui U19 0-2 Mitra Kukar U19
Basketball Russia Superleague 1 - 08:09 Spartak Primorie 4-0 Khimki Podmoskovie
Basketball Australia WNBL 2 - 00:00 Melbourne Boomers Women [6] Melbourne Boomers Women 25-42 UC Capitals Women [1] UC Capitals Women
Basketball Australia NBL 2 - 08:35 Adelaide 36ers [5] Adelaide 36ers 33-32 Sydney Kings [7] Sydney Kings
Basketball PBA CUP 2 - 01:40 Columbian Dyip [12] Columbian Dyip 48-36 Rain or Shine Elasto Painters [9] Rain or Shine Elasto Painters
Basketball Club Friendlies 4 - 08:34 Batumi 58-48 BC Delta Marneuli
Basketball Russia Superleague 2 - 02:22 BC Vostok-65 32-20 Burevestnik Jaroslav
Volleyball Russia Cup Women 10/19 09:00 Zarechye Odintsovo Women Zarechye Odintsovo Women 19-16 Minchanka Minsk Women Minchanka Minsk Women
Volleyball Vietnam Youth League Cup Women 10/19 09:00 Thong Tin U20 Women 17-17 Vinh Long U20 Women
Volleyball Russia Liga Pro 10/19 08:15 Torpedo Krasnoyarsk-pro 18-16 Kristall Krasnoyarsk-pro
Volleyball World Champs Women 10/19 07:10 China Women [1] China Women 16-14 Italy Women [2]
Volleyball Philippines Spikers Turf 10/19 07:00 FEU Tamaraws 19-22 Ateneo Blue Eagles
Baseball Japanese Baseball 10/19 09:00 Softbank Hawks [2] Softbank Hawks 0-0 Seibu Lions [1] Seibu Lions
Baseball Japanese Baseball 10/19 09:00 Yomiuri Giants [4] Yomiuri Giants 0-0 Hiroshima Carp [1] Hiroshima Carp
Ice Hockey Russia Championships Women 1 - 11:27 Dynamo St. Petersburg Women 1-0 SK Gorniy Ukhta Women
Ice Hockey Kazakhstan Open Champs 2 - 15:44 Nomad Astana 1-1 Beybarys Atyrau Beybarys Atyrau
Ice Hockey Kazakhstan MHL 3 - 00:00 Torpedo Ust-Kamenogorsk U20 2-2 Aktobe U20
Handball Ukraine Super League Women 29:18 HC Brovary Women 12-19 REAL Moshvsm-Mykolaiv Women
Tennis ITF France F22 10/19 09:10 Remi Boutillier 0-0 Constantin B Kouzmine
Tennis ITF Women Seville 10/19 09:00 Daria Mishina 0-1 Jade Suvrijn
Tennis ITF Women Seville 10/19 09:00 [333] Andrea Gamiz 1-1 Anna Bondar [300]
Tennis WTA Moscow WD 10/19 09:00 Panova/Siegemund 0-1 Jurak/Olaru
Tennis ITF Women Cantanhede 10/19 09:00 Francisca Jorge 1-1 Dorka D Szabo
Tennis ITF Women Cantanhede 10/19 09:00 Kristina Novak 0-0 Carole Monnet
Tennis ITF Women Seville 10/19 09:00 [183] Basak Eraydin 0-0 Paula Ormaechea [273]
Tennis Challenger Ningbo MD 10/19 08:40 Gunneswaran/Kadhe 4-3 Gong/Zhang
Tennis ITF Women Monastir 10/19 08:30 Nikola Tomanova 5-2 Amira Benaissa
Tennis ITF Women Monastir 10/19 08:30 Dominique Karregat 3-6,0-0 Joanna Zawadzka
Tennis ITF Women Monastir 10/19 08:30 Ilona G Ghioroaie 6-3,1-0 Manon Peral
Tennis ITF Israel F14 10/19 08:30 [366] Fabrizio Ornago 3-6,0-0 Edan Leshem [430]
Tennis ITF Egypt F23 10/19 08:00 David Perez Sanz 6-4,3-1 Petr Hajek
Tennis ITF Women Sharm El Sheikh 10/19 08:00 Jelena Stojanovic 0-6,0-4 Linnea Malmqvist
Tennis ITF Women Sharm El Sheikh 10/19 08:00 Karolina Berankova 1-6,2-5 Anastasia Sukhotina
Tennis ITF Women Sharm El Sheikh 10/19 08:00 Nastja Kolar 6-3,4-2 Barbora Miklova
Tennis ITF Women Ofakim 10/19 07:10 Haley Giavara 4-6,7-5,0-1 Maya Tahan
Tennis ITF Turkey F32 10/19 07:00 Antonio Massara 1-6,6-3,4-3 Mick Veldheer
Tennis ITF Women Ofakim 10/19 07:00 Anastasia Pribylova 6-7,5-4 Yuval Keren
Tennis ITF Turkey F32 10/19 07:00 Paul Woerner 3-3 Gabriel Donev
Tennis ITF Women Antalya 10/19 07:00 Magdalena Pantuckova 4-6,6-3,4-5 Timea Jaruskova
Table Tennis Challenger Ochsenhausen 10/19 09:10 Evgueni Chtchetinine 0-3 Sebestyen Kovacs
Table Tennis Moscow Liga Pro 10/19 09:00 Mihail Kozhemyakin 2-1 Zhasur Hudaiberdiev
Table Tennis World Cup 10/19 08:45 Jonathan Groth 0-0 Heming Hu
Table Tennis World Cup 10/19 07:56 Hugo Calderano 0-3 Emmanuel Lebesson
E-Sports KOG - KPL Autumn 10/19 07:09 YTG Gaming 2-1 Ts
Sepak Takraw 10/19 08:49 ATM Guardians View Melaka Titans